Workflow

AB Wheel, piekielne kółko

Mateusz Kosmaczewski1465 views
AB Wheel, piekielne kółko

AB Wheel to niepozorne urządzenie, które sprawi, że Twoje mięśnie brzucha zaczną płonąć żywym ogniem. Piekło, którego doświadczysz dzięki temu ćwiczeniu sprawi, że Twoje mięśnie głębokie zaczną krzyczeć i błagać o litość. Niepozorne, delikatne, niewinne tak jak dziecko, jednak to tylko pozory. Szybko je znienawidzisz, ale z czasem będziesz wdzięczny, bo efekty pojawiają się szybko.

Kuźnia Lucyfera i narzędzie tortur

Zostańmy przy klimacie piekła. Wyobraź sobie, że zostałeś zesłany do krainy ognia i palącego bólu. Pot leje się strumieniami i ciężko jest złapać oddech. Powietrze jest ciężkie. Twoim partnerem w tym świecie jest przyrząd, który sam wybrałeś – AB Wheel. W końcu zawarłeś pakt z samym diabłem, że chcesz uzyskać mocny i silny brzuch, a cena nie gra roli. Zgodziłeś się na ból i trudne warunki. Dlaczego?

Ponieważ dostałeś obietnicę, że pewnego dnia będziesz mógł cieszyć się brzuchem jak ze stali, a mięśnie będą pięknie uwidocznione. Więc z uśmiechem na twarzy podpisałeś pakt. Lucyfer dobrze wie, że ludzie mają słomiany zapał więc dał adnotację do umowy:

Zawsze możesz zrezygnować, jednak gdy to się stanie poczucie winy zacznie narastać w Tobie z każdym dniem. Obietnica jaką sobie złożyłeś stanie się Twoim przekleństwem, bo okłamanie samego siebie to największa zbrodnia.

Tak trafiłeś do Kuźni Lucyfera, gdzie mięśnie płoną, kształtuje się charakter i wykuwane są mocne i silne mięśnie

Ab Wheel

Samo kółko jest banalne. Klucz to prostota, a diabeł tkwi w szczegółach. Pierwsze spotkanie nie należy do najprzyjemniejszych, gdyż szybko weryfikuje. Spokojnie potraktuj to jako dobrą lekcję, bo dzięki temu masz punkt odniesienia i wiesz, że czeka na Ciebie dużo pracy. Pamiętaj, najważniejsza jest technika, mocno pracujesz nad swoim CORE więc musisz skupić się w 100% na poprawnym wykonaniu ćwiczenia. Kontrola ciała i pełne skupienie podczas pracy z kółkiem to klucz, pamiętaj że odcinek lędźwiowy nie może być wygięty w łuk, a głowa powinna w dolnej fazie znajdować się między ramionami. Nie zadzieramy jej!

Każdy ruch to maksymalne spięcie mięśni, jeżeli nie odczuwasz, że są mocno spięte to sygnał, że technika jest słaba. Popraw to!

Korzyści i praca mięśni

AB Wheel jest fantastycznym przyrządem, które sprawi, Twój Core dostanie upgrade. Praca nad siłą i stabilizacją nigdy się nie kończy, a to małe cudo sprawia, że ciało dostaje nowy bodziec. Poprawia w znacznym stopniu siłę i stabilizację maksymalnie angażując mięśnie głębokie. Wydawać by się mogło, że tylko mięśnie brzucha są zaangażowane w pracę, tak nie jest. Mocno pracują górne partie mięśniowe – plecy, klatka piersiowa, ramiona i grzbiet. Dodatkowo angażowane są również mięśnie czworogłowe i przywodziciele ud i mięśnie pośladkowe.

Praca z kółkiem koryguję postawę ciała, dzięki niemu będziesz mógł utrzymywać ją znacznie częściej, zyskasz większe poczucie równowagi, ciało nabierze siły i mocy, ryzyko odniesienia kontuzji znacznie zmaleje.

Filmik z poprawną techniką: Workout
Poniżej więcej na temat Core i treningów:

CORE TRENING „WHAT THE FUCK?”

SKOSY: BRAKUJĄCE OGNIWO TWOJEGO RDZENIA

ULEPSZ SWÓJ RDZEŃ

Mateusz Kosmaczewski
Jestem trenerem, szkoleniowcem, motywatorem, mówcą. Mówią, że jestem psychologiem, że dobrze znam się na relacjach międzyludzkich, że jestem mentorem i autorytetem. Ekspertem w tym co robię. Ciągle młody, zawsze dziecko, radosny i pogodny, przepełniony pasją, ale też cyniczny i ironiczny. Introwertyk.