Sport

Just Breathe, moja filozofia

Mateusz Kosmaczewski427 views
Just Breathe, moja filozofia

Just Breathe mój slogan, hasło, filozofia. Kiedy robisz coś, co wykracza poza wąską perspektywę to zaczynasz szukać określenia tego, co robisz. Na początku zalewa Ciebie potok myśli, które formułujesz za pomocą wielu zdań. Potem skracasz, szukasz tej jednej myśli. Rzadko, kiedy udaje się odszukać to „coś”.

Wzorem wielkich

Nike ma swój slogan „Just Do It”, Adidas – „Impossible Is Nothing”, Under Armour -„I Will”. Również chciałem coś podobnego stworzyć. Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Zawrzeć w dwóch słowach swoją filozofię i tok myślenia. Może wydawać się to prozaiczne i trywialne, ale tak jest w rzeczywistości. Dlaczego? Ponieważ ma to być częścią Ciebie i tożsame z Twoją osobowością, odzwierciedleniem przekonań oraz wartości, obietnicą.

Mój „Brand” – Just Breathe

Długo trwało zanim doszedłem do tego, aby całą swoją filozofię zamknąć w dwóch słowach. Tworzenie marki to długotrwały proces, który wymaga czasu. Marka to nie tylko logo i produkty, to Ty i to, co sobą reprezentujesz. Najpierw musisz stać się odpowiednią osobą. Wszystko to jest ważne w kontekście marki osobistej, bo „Brand” to nic innego jak marka. Wszyscy mamy swój „Brand”. Używamy go codziennie, pytanie tylko czy świadomie?

Jak powstała nazwa Just Breathe?

Studiując psychologię oraz filozofie siłą rzeczy zacząłem zastanawiać się nad „życiem”. Pytania, rozważania i refleksje sprawiają, że inaczej podchodzimy do codzienności. Dodając do tego kształcenie się na wielu płaszczyznach powstaje szerokie spektrum.  Pewnego razu rozmawiając z Mariuszem, „rzucił” tym sloganem w rozmowie. Podchwyciłem temat i od razu zapisałem sobie notkę.

Czułem, że to jest to. Potem zacząłem się zastanawiać, co ten slogan będzie dla mnie znaczył i co ma przekazać. Szeroko pojęta wizja zaczęła nabierać wyraźnego kształtu, a kropki zaczęły się łączyć. Gdzieś po drodze powstała książka, zostały nagrane filmiki, a podejście do sportu i życia totalnie się zmieniło.

Po prostu oddychaj

Just Breathe to nic innego jak skupienie się na Tu i Teraz, czerpanie garściami z tego, co się ma i skupianiu na sobie. Weź do tego każdą płaszczyznę życiową, a otrzymasz w dużym uproszczeniu „receptę” na sukces. Wisz dobrze, że takowej nie ma, ale inspirowanie się oraz motywowanie sprawia, że idziesz cały czas do przodu.

Poniżej masz filmiki, które mają opowiedzieć pewną historię

Just  Breathe cz. I

Just  Breathe cz. II

 

Mateusz Kosmaczewski
Jestem trenerem, szkoleniowcem, motywatorem, mówcą. Mówią, że jestem psychologiem, że dobrze znam się na relacjach międzyludzkich, że jestem mentorem i autorytetem. Ekspertem w tym co robię. Ciągle młody, zawsze dziecko, radosny i pogodny, przepełniony pasją, ale też cyniczny i ironiczny. Introwertyk.