Workflow

Mała rzecz, a zmienia życie

Mateusz Kosmaczewski1381 views
Mała rzecz, a zmienia życie

Mała rzecz, tak nie pozorna, tak błaha i prosta, żę trudno uwierzyć jak bardzo może ona wpłynąć na Twoje życie . Historia, która sprawi, że zaczniesz płakać i śmiać się jednocześnie. Na dłoniach zostanie pamiątka. Podobno klucz tkwi w prostocie. Im prościej tym lepiej. To „coś” jest proste do bólu. Gdy na niego patrzysz, śmiejesz się i trudno Tobie uwierzyć jak wiele możesz dzięki niemu osiągnąć. Jak to „coś” może zmienić moje życie? 

Pierwsze wrażenie

Pytasz się. Stoisz i patrzysz, z niedowierzaniem kręcisz głową. Jeszcze nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele łez z Ciebie wyciśnie, jak wiele cierpień i złości doświadczysz dzięki niemu. Zwodzi Ciebie jego prostota, jego minimalizm i niewzruszenie. Wodzisz wzrokiem, szyderczym tonem wygłaszasz opinie na jego temat. Jednak, to się wkrótce zmieni. Boleśnie tego doświadczysz.

Zanim przyszedłeś by zapoznać się z tym „czymś” nasłuchałeś się wiele opowieści. Budziły one strach i grozę, poruszały dogłębnie uczucia oraz rozbudzały te wszystkie emocje, których tak bardzo pragniesz. Wyobraź sobie, że jesteś na filmie akcji, wczuwasz się w rolę bohatera, nagle serce mocniej bije, nie wiesz dlaczego ale adrenalina zaczyna krążyć w żyłach. Na czole pojawia się delikatny pot, czujesz się panem sytuacji. Szalone tempo, powoli jednak, coraz bardziej i bardziej się nakręcasz, grzmot w piersi- tak bije twe serce. Tętno bardzo wysokie, oddech płytki i te wyjątkowe uczucia towarzyszące akcji… Tak wyglądał opis. Malowniczy, jakby przejaskrawiony, lecz intrygujący. Coś w nim było na tyle wartościowego by się przekonać, sprawdzić czy to faktycznie jest prawda.

Mała rzecz

Teraz stoisz przed „nim”. Widzisz go przed sobą, stoi niewzruszony, zimny, zachowuje pokerową twarz. Postanawiasz przekonać się czy to co mówią jest prawdą. Wyciągasz ręce, Twoja dłoń pewnym chwytem ściska go mocno, czujesz przyjemny chłód. Nagle, niespodziewanie stwierdzasz, że dłonie zaczynają boleć, delikatnie jednak bolą. Dziwne, dźwigasz swoje ciało i… niemoc, nic. Szok, zdziwienie, złość, frustracja, czujesz jak pot spływa po skroni, fala gniewu Ciebie ogarnęła, chwytasz mocniej, ból narasta, szarpiesz się… Serce bije mocno, gniew wzrasta coraz bardziej i bardziej, krew odpływa z rąk… boli, mocno boli, zaczynasz krzyczeć i nagle puszczasz – masz dość.

Łapiesz oddech, serce wraca do swojego rytmu, tętno się stabilizuje, spoglądasz na dłonie a tam małe delikatne odciski.

Właśnie przywitałeś się z drążkiem, podobno pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Cóż, to na pewno najlepsze nie było.

Widzisz ludzi, patrzysz i jesteś pełen podziwu ich efektów, pracy jaką wykonali i to co potrafią. Zawsze wspominają o drążku i mówią, że odkąd zaczęli korzystać z możliwości jakie stwarza, ich życie się zmieniło.

Chcesz być jako oni?

Chcesz także zmienić swoje życie?

Zaczyna się Twoja przygoda.

Mateusz Kosmaczewski
Jestem trenerem, szkoleniowcem, motywatorem, mówcą. Mówią, że jestem psychologiem, że dobrze znam się na relacjach międzyludzkich, że jestem mentorem i autorytetem. Ekspertem w tym co robię. Ciągle młody, zawsze dziecko, radosny i pogodny, przepełniony pasją, ale też cyniczny i ironiczny. Introwertyk.