Workflow

Mostek, droga do mocnego kręgosłupa

Mateusz Kosmaczewski690 views
Mostek, droga do mocnego kręgosłupa

Mostek  to klucz do elastyczności. Być jak człowiek guma, mieć sprawność węża. Patrząc na codzienny tryb życia, zwykły skłon do tyłu jest wyczynem, a bóle kręgosłupa doskwierają coraz częściej. Jest jedno ćwiczenie, które sprawi, że będziesz mieć zdrowy, silny kręgosłup i jednocześnie osiągniesz większą elastyczność.

Wyobraź sobie jakby to było, gdyby zniknęły bóle w plecach, byłbyś bardziej gibki, twój kręgosłup byłby bardzo zadbany, a sylwetka wyprostowana.? Pomyśl, czy miło by było gdyby napięcie z pleców zniknęło i poczułbyś tą przyjemną lekkość w plecach?

Mostek

Jedno ćwiczenie, wiele korzyści. Oto „mostek”, może być wstępem do pozycji odwróconych, jeżeli przyjmiemy założenie, że gdy serce znajduje się wyżej niż głowa to jest to pozycja odwrócona. Dzięki temu ćwiczeniu wzmocnisz również dolne mięśnie pleców, tylne części ud i łydek. Mało tego, ćwiczenie to niweluje wady postawy, sprawia, że pracujemy nad jej poprawą. Pełny mostek polega na utrzymaniu ciała na dłoniach i stopach, twarz jest zwrócona ku górze, kręgosłup maksymalnie wygięty do tyłu, a biodra uniesione. Pamiętaj o wyprostowaniu rąk oraz nóg, jednak miej na uwadze bardzo ważny aspekt, by barki znalazły się nad nadgarstkami. Dzięki temu rozciągasz mięśnie piersiowe oraz obręcz barkową.

Jednym, ćwiczenie przychodzi z naturalną łatwością, dla innych jest sporym wyzwaniem. Im bardziej człowiek jest gibki, tym dystans dzielący dłonie i stopy  jest mniejszy.

Praca innych mięśni

Dodatkowo angażowany jest triceps oraz mocno rozciągają się nadgarstki. W trakcie wykonywania ćwiczenia rozciągamy nadgarstki. Wygląda efektownie, daje wiele satysfakcji. Wyobraź sobie jak Twoje mięśnie pleców są spięte, to tak jakby nagle stały się „deską”. Wiesz jakie jest to uczucie, gdy w mięśnie są „ściągnięte” na tyle, że trudno jest się skręcić w jakąkolwiek stronę. Wykonując mostek, sprawiasz, że całe napięcie w mięśniach znika. Masz uczucie lekkości i zwracasz uwagę na falę ciepła jaka przepływa przez Twoje ciało. Mięśnie stają się rozluźnione, Twoje samopoczucie poprawia się natychmiast, a na twarzy pojawia się uśmiech radości.

Mateusz Kosmaczewski
Jestem trenerem, szkoleniowcem, motywatorem, mówcą. Mówią, że jestem psychologiem, że dobrze znam się na relacjach międzyludzkich, że jestem mentorem i autorytetem. Ekspertem w tym co robię. Ciągle młody, zawsze dziecko, radosny i pogodny, przepełniony pasją, ale też cyniczny i ironiczny. Introwertyk.