MentalZone

Potęga systematyczności

Mateusz Kosmaczewski370 views
Potęga systematyczności

Potęga systematyczności, klucz do osiągnięcia rewelacyjnych rezultatów. Często jest tak, że chcesz osiągnąć wielkie rzeczy. Masz marzenia, które chcesz zrealizować. Planujesz przyszłość, posiadasz wizję tego co chcesz w życiu osiągnąć. Wiesz, że możesz mieć to co tylko chcesz jednak brak Tobie jednej cechy, która jest bardzo ważna. Ona odróżnia zwycięzców od przegranych.

Kluczowa cecha

Potęga tej cechy jest niewyobrażalna; sprawi, że osiągniesz swój cel. Jest tak oczywista, że trudno ją zobaczyć. Doskonale wiesz i mało tego, bardzo dobrze ją znasz.  Domyślasz się o jaką cechę chodzi? Pomogę Tobie – SYSTEMATYCZNOŚĆ. Często jest tak, że w natłoku pracy i życia nasze cele są „zawieszone”. Pragniemy efektów natychmiast, szukamy złotego środka, którego nie ma.  Jakże prawdziwe jest zdanie:

„Przeceniamy to, ile jesteśmy w stanie zrobić w krótkim czasie, i nie doceniamy tego, ile jesteśmy w stanie osiągnąć w dłuższej perspektywie czasu.”

Wymarzona sylwetka, tworzenie biznesu, mistrzostwo sportowe to konsekwentnie wykonywana praca każdego dnia. Nic nie dzieje się „od tak”. Wszystko wymaga czasu i pracy. Pracy, która nie przynosi szybko rezultatów, która musi być powtarzana codziennie by jakiekolwiek się w ogóle pojawiły.

„Codzienna praca, jeśli naprawdę będzie wykonywana każdego dnia, może przewyższyć osiągnięcia sporadycznych Herkulesów”  Anthony Trollope

Ja to wiem

Pewnie gdy to czytasz, mówisz sobie:”JA TO WIEM”. Ja natomiast powiem Tobie : i co z tego, że wiesz, skoro wiedzę, która masz nie stosujesz?. Po co Tobie wiedza , która leży odłogiem?  Jeżeli masz cele, to zwróć uwagę jak często pracujesz nad nimi, ile czasu w ciągu dnia im poświęcasz? Jakie codzienne działania podejmujesz by przybliżyć się do ich realizacji? Gdy sobie uświadomisz, co dokładnie masz robić i zaczniesz uczciwie monitorować swoje działania, wtedy zbliżasz się do osiągnięcia celu. Pamiętaj jednak, że będą błędy, będą porażki, więc za każdym razem wyciągaj wnioski i poprawiaj swoje działanie. Udoskonalaj je jak najlepiej potrafisz. Stań się mistrzem perfekcji.

Monotonia

Prawdą jest, że systematyka wiąże się z monotonią, bo wtedy wkrada się rutyna. Jednak aby być mistrzem, ta sama czynność jest wykonywana tysiące razy. Zwróć uwagę,  biegacze biegają setki kilometrów, kulturyści wykonują setki powtórzeń wyciskając żelastwo, zawodnicy sztuk walki wykonują setki razy daną technikę by opanować ją do perfekcji.

Jak widzisz, bez systematycznej pracy za wiele nie osiągniesz. Uświadom sobie, że regularność to podstawa i nie ma złotego środka na osiągnięcie sukcesu, nie istnieje święty gral, jest tylko codzienna praca wykonywana systematycznie każdego dnia.

TO, CO ROBISZ KAŻDEGO DNIA, JEST WAŻNIEJSZE OD TEGO, CO ROBISZ RAZ NA JAKIŚ CZAS!

Mateusz Kosmaczewski
Jestem trenerem, szkoleniowcem, motywatorem, mówcą. Mówią, że jestem psychologiem, że dobrze znam się na relacjach międzyludzkich, że jestem mentorem i autorytetem. Ekspertem w tym co robię. Ciągle młody, zawsze dziecko, radosny i pogodny, przepełniony pasją, ale też cyniczny i ironiczny. Introwertyk.