Sport

Sport lifestyle

Mateusz Kosmaczewski654 views
Sport lifestyle

Sport lifestyle, jak pasja może przerodzić się w styl życia. Robiąc to co kochasz masz poczucie szczęścia i radości. Wiele mówi się o stylu życia, pragniesz mieć określony sposób spędzania go i tworzenia. Czasami dużo nie potrzeba, jednak gdy zajwka zacznie narastać staje się pasją, która potrafi zdominować Twoje życie. Staje się jego nieodłącznym elementem, filozofią, stylem…

Informacja

Dzisiejszy świat to kopalnia wiedzy i informacji, która za pomocą jednego kliknięcia jest przekazywana milionom ludzi. Możesz w bardzo szybki i łatwy sposób dowiedzieć się kto i co robi. Social media, które dynamicznie się rozwijająoraz internet sprawiają, że informacja jest w porosty sposób wysyłana. Łatwo możesz sprawdzić zainteresowania danej osoby, czym się zajmuje, co robi, jaki styl życia prowadzi. Widzisz jego pasję, którą z radością się chwali.

Moda

Moda na sport w Polsce wzrasta z każdym rokiem. Z roku na rok świadomość Polaków by dbać o siebie znacznie się powiększa, co sprawia, że branża fitness szybko się rozwija i powstają nowe zawody. Kiedyś, sportowcy byli zamknięci w swoim środowisku. O pasji danej osoby wiedzieli tylko nieliczni a postronni obserwatorzy stukali się po czole co on wyprawia. Mam na myśli, konkretny przykład – biegaczy. Kiedyś osoba w obcisłych spodniach była na ulicy wytykana palcami, a bieg w deszczu czy zimą uchodził za nienormalny. Całe szczęście te czasy minęły bezpowrotnie. Dzisiaj dużo ludzi chce być fit, chce się ruszać, chce dbać o siebie i mieć sportową zajawkę.

Spójność

Jednak, mimo świadomości i chwilowego pospolitego ruszenia na sportowy styl życia są takie osoby, które od lat żyją według sportowej filozofii. Przebywając wśród nich czujesz jak emanuje z nich pasja, widzisz po ich czynach, że są spójni w tym co robią, gdy opowiadają o swoich zainteresowaniach dosłownie czujesz, że tym żyją. Zawsze ich spotkasz na treningu, zawsze są uśmiechnięci i zawsze mają czas na rozwój swojej pasji. Wszędzie gdzie są, mają skłonność by naginać trochę rzeczywistość, by gdzieś wokół siebie wykonać trening, może pobiegać, może popływać a może na najbliższym słupie wykonać flagę. Ich radość jest ogromna i nadaje rozpędu ich życiu.

Pasja

Prawdziwa pasja to taka, którą żyjesz całym sobą, przenika ciebie. Wyobraź sobie gwiazdę, lśni nieprzerwanym blaskiem, skrzy się na niebie cały czas ukazując swoje piękno. Podobnie jest z osobami pełnymi pasji. Emanują energią, która się udziela każdemu, czasami masz wrażenie, że wokół nich wytwarza się magiczna aura.

Są autentyczni, spójni w tym co robią i mówią. Często jest tak, że są ekspertami w swoich dziedzinach, bo poświęcają życie by się realizować i studiować element, w którym są fantastyczni..

Sportowy styl życia, jest dla każdego i każdy też może taki prowadzić.  Jednak tylko nieliczni żyją według sportowej filozofii i są nią przesiąknięci.

Mateusz Kosmaczewski
Jestem trenerem, szkoleniowcem, motywatorem, mówcą. Mówią, że jestem psychologiem, że dobrze znam się na relacjach międzyludzkich, że jestem mentorem i autorytetem. Ekspertem w tym co robię. Ciągle młody, zawsze dziecko, radosny i pogodny, przepełniony pasją, ale też cyniczny i ironiczny. Introwertyk.