Sport

ZUS wam tego nie wybaczy

Mateusz Kosmaczewski742 views
ZUS wam tego nie wybaczy

ZUS… gdy słyszysz te słowa to… tak jakby żyć w świecie Harrego Pottera gdzie każdy kto wypowiedział imię „Lord Voldemort” to w jego sercu rodził się strach, smutek, wściekłość. Jedno imię tyle zła, tyle emocji. Jedna instytucja, która… sam dobrze wiesz. Pomyśl co by było gdyby…

Istniała szansa na to aby pokazać środkowy palec i powiedzieć „Państwu już dziękuję”. Wyobraź sobie tylko jak wiele by się zmieniło, a oni nie mogliby nic zrobić. Nic. Tak jak Lord Voldemort nie mógł „skrzywdzić” Harrego tak ZUS mimo wszelkich starań może nie dopaść Ciebie. Pewnie pomyślałeś sobie, że to byłoby zbyt piękne aby było prawdziwe. Wizja jak „utopia” ma tyle wspólnego z rzeczywistością, co miliony na koncie u każdego z nas. A może jednak?

Zaklęcia niewybaczalne

Kocham świat wykreowany przez Panią Rowling. Uważam, że każda rzecz, działo lub działanie, które daje wiele wartości w życiu ludzi przeradza się na ogromny sukces. Tak jest z sagą o Harrym Potterze. W świecie pełnym magii istniały 3 zaklęcia, które były zakazane ze względu na to, że czyniły tak wielkie zło, że trudno sobie wyobrazić.

  • Imperius – sprawiało, że można było kontrolować czyjś umysł
  • Crucistus – służyło do zadawania bólu, ofiara jednak nie umierała
  • Avada Kedavara – odebranie życia

Za użycie tych zaklęć trafiało się do więzienia. W świecie Harrego Pottera był to Azkaban. Pewnie myślisz sobie teraz, a co to ma wspólnego z ZUSem? Pewnie sam możesz zauważyć analogię tych zaklęć i działania tej instytucji. Jednak możesz zrobić coś, co sprawi, że ZUS Tobie tego nie wybaczy. Sposób ten jest tak potężny jak te trzy zaklęcia. Dla Ciebie będzie to może oświecenie, może da Tobie tyle szczęścia i radości co wiosenny promień słońca muskający twarz o poranku. Uspokoi serce i da upragniony spokój oraz wyzwoli od lęków i strachu. Pozwoli stać się wolnym.

Wystarczy tylko, że zaczniesz dbać o siebie. Potraktujesz swoje ciało jak świątynie, lub piękny pałac niczym Hogwart. Zadbasz o swój umysł, aby było odpowiednio nastawiony i wyzwolił się spod ciemnych mocy, tak jak szkoła magi, która dba o jasność umysłu swoich adeptów w murach akademii. Poświęcisz czas na ciągłe doskonalenie, bo wiesz, że on i tak upłynie. Musisz po prostu zadbać o odpowiednie zarządzanie sobą w czasie jaki masz dostępny. Wszystko to dostaniesz w jednym aspekcie i jednej dziedzinie. Sport, ruch będzie Twoim wyzwoleniem. 

ZUS płacze jak to ogląda

Zdrowy pełen energii i radości człowiek jest przekleństwem tej instytucji. Rzadko chodzi do lekarzy, a gdy tak się dzieje to dochodzi do wniosku, że nie potrzebuje płacić składek. Przecież może te pieniądze wykorzystać znacznie lepiej. Gotówka odpływa… na to nie może sobie tak poważna instytucja pozwolić. Przecież system tak jak Ministerstwo Magii doskonale wie co jest dla obywatela dobre. Oni wiedzą i nie pytają się co obywatel ma do powiedzenia. Kontrola musi być.

Można zrobić psikusa i być zdrowym. Pomyśl niezależnie od wieku możesz uprawiać sport, tym samym dbać o to co jesz oraz jak myślisz. Ruszając się Twoje ciało jest pełne energii, mięśnie stają się mocniejsze, ścięgna elastyczniejsze, sylwetka smuklejsza. Pomyśl ile możesz na tym skorzystać tylko poprzez ruch. Tworzysz dobre nawyki. To jest proste! Zmień paliwo, postaw na jakość. Zacznij wybierać produkty, które są zdrowe i naturalne. Im mniej chemii tym lepiej. Im więcej natury tym lepsze zdrowie.

Witaminy, minerały, składniki odżywcze, wszystko to czego potrzebujesz aby czuć się zdrowym silnym i sprawnym masz w pokarmie! Zadbaj o ten aspekt koniecznie. Umysł, wszystko zaczyna się w nim. Jakie myśli takie działania, a to prowadzi do stylu życia. Zamiast Tv weź książkę. Filtruj informacje i przyswajaj tylko takie, które sprawią, że wniosą coś do Twojego życia.

Synergia tych trzech elementów sprawi, że ZUS gorzko zapłacze. Pomyśl tylko, dożywasz 100 lat i czerpiesz z życia to co najlepsze. Dbasz o siebie i cieszysz się nim. Wyobraź sobie, jak Polska podąża tą „filozofią”, jak myślisz, co by się zmieniło?

Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego

Jeden z moich ulubionych cytatów. Najlepsze jest, że wprowadzając sport do swojego życia, oczywiście jako pracę dla siebie i tylko w tym kontekście to dajesz pstryczka w nos ukochanej instytucji w w naszym kraju. Pewnie o miano „ukochańszej” ubiega się również Urząd Skarbowy…

Naprawdę wystarczy tak nie wiele aby wiele otrzymać. Nikt Tobie nie karze iść po medal olimpijski czy pokonywać granice ludzkiego ciała. Bez znaczenia jest Twój wiek, pochodzenie, finanse. Możesz to zrobić już teraz i zacząć w tej chwili zmianę. Uwolnić się z „mrocznej” strefy.

Ignorancja prowadzi do płaczu

Czasami jest mi smutno i przykro jak widzę ludzi, którzy poprzez fakt, że nie dbają o siebie cierpią. Zrzucają winę na pracę, na rzeczywistość, na wszystko inne. Ciężko im dostrzec, że sami są źródłem problemów. . Najlepsze jest to, że wiedzą, że muszą zadbać o siebie, ale mimo to nie robią tego. Młodzi mówią, że mają jeszcze czas. Starsi, że nie mają już tego czasu. Najstarsi, że już nie warto. Smutne.

Każdy powinien się starać, żeby żyć w szczęściu i zdrowiu, i zachować długowieczność. Kiedyś przeczytałem takie mądre zdanie, że człowieka nie stać na starość. Bardzo mi się to spodobało. Trzeba tak żyć, żeby nie było czasu na starzenie, bo jak nie masz czasu na starość, to będziesz wiecznie młody. I o to właśnie chodzi, będziesz zawsze prężny, zawsze pełen energii i będziesz wzorem dla innych. Antoni Huczyński

Coś niebywałego, to tłumaczenie, że nie ma się czasu. To nie może tak być. Każdy musi o sobie pomyśleć. Nikt tego za nas nie zrobi, trzeba dbać o siebie i nie wolno odpuszczać. Antoni Huczyński

Pan Antoni ma 92 lata, a powyższe cytaty pochodzą z przeprowadzonego z nim wywiadu – tutaj. Nikt nie karze Tobie zmieniać świata, a czasem mam wrażenie, że chcesz zmienić wszystko dookoła. Opiniujesz, oceniasz i pragniesz aby ktoś coś zrobił. Wiesz, co zacznij od siebie i pokaż zmianę jaką przeszedłeś i tym samym daj przykład innym. Pokaż sobą, że można, tylko tak zmienisz świat.

Zacznij knuć coś niedobrego. Spiskuj tak abyś był zdrowy i silny. Działaj tak byś czuł się wolny.

Gdybyśmy mogli wcześniej wiedzieć, gdzie się znajdujemy i ku czemu zmierzamy, to lepiej moglibyśmy ocenić, co i jak należy robić. Abraham Lincol

Mateusz Kosmaczewski
Jestem trenerem, szkoleniowcem, motywatorem, mówcą. Mówią, że jestem psychologiem, że dobrze znam się na relacjach międzyludzkich, że jestem mentorem i autorytetem. Ekspertem w tym co robię. Ciągle młody, zawsze dziecko, radosny i pogodny, przepełniony pasją, ale też cyniczny i ironiczny. Introwertyk.