Tyle się wszędzie mówi o tym, jak dobrze jest wyjść z głowy, jakby to była najprostsza rzecz na świecie – nie wiem, co Ty uważasz, ale według mnie wcale tak nie jest. Nasze głowy są często naprawdę rozpędzone,a hamowanie przy dużej prędkości chwilę zajmuje, dlatego warto sobie w tym nieco pomóc. Tylko jak?
Mnie zawsze pomaga zajęcie rąk. Kontakt z materią, praca fizyczna, działanie manualne. Szczególnie, jeśli nie jest jest jeszcze łatwe, wymaga skupienia, uczenia się nowych rzeczy, nowych ruchów dłoni. Podobnie działa na mnie ruch, bycie w naturze, swobodny kontakt z innymi ludźmi i dotyk, na przykład podczas masażu. Kiedy daję sobie te rzeczy, w głowie uwalnia się przestrzeń, robi się lżej.
Do takiego właśnie doświadczenia chciałabym Cię zaprosić – na spokojny weekend w kobiecym gronie, w pięknym domu tuż pod Warszawą, w swobodnej atmosferze. Będzie ruch, pyszne jedzenie, kojące masaże i warsztaty ceramiczne, a także czas na błogie lenistwo, drzemki, czytanie, gapienie się w niebo i spacery do lasu. Tak, jak potrzebujesz.
Zrób sobie prezent na wiosnę i odpocznij <3
PLAN WYJAZDU
czwartek
przyjazd od 18
19 kolacja
20.30 joga nidra
piątek
8.15 medytacja i poranny rozruch
9 śniadanie
11.30 warsztaty ceramiczne cz.1
14 lekki lunch
17.30 joga
19 kolacja
sobota
8.15 medytacja i poranny rozruch
9 śniadanie
12.30 joga
14 lekki lunch
16.30 warsztaty ceramiczne cz. 2
19 kolacja
20.30 krąg
niedziela
9 śniadanie
12.30 joga
14 obiad
wyjazd
*plan wyjazdu może jeszcze ulec drobnym zmianom
MIEJSCE
Poza Schematem
To minimalistyczny dom o stuletniej tradycji, położony zaledwie 40 km od centrum Warszawy. Inspirująca, otwarta przestrzeń otoczona przyrodą.
CENA
1500 zł (osoby, które uczestniczyły już w organizowanym przeze mnie wyjeździe, otrzymają 10% zniżki, cena dla nich wyniesie 1350)
Cena zawiera noclegi, wyżywienie (3 posiłki dziennie), uczestnictwo w zajęciach, masaż oraz udział w warsztatach ceramicznych. Dojazd we własnym zakresie.
REZERWACJĘ miejsca potwierdza wpłata zaliczki w wysokości 750 zł na numer konta podany w mailu zwrotnym. W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wyjeździe zaliczka nie podlega zwrotowi.
ZESPÓŁ
Ceramiką zajmuję się od wielu lat, ale moje prace długo wydawały mi się nie dość idealne, żeby je komuś pokazywać. Dopiero, kiedy przestałam uganiać się za jakimś wyimaginowanym ideałem, zobaczyłam w nich niepowtarzalność i wyjątkowość. Nigdy nie robię dwóch takich samych rzeczy, ciągle eksperymentuję ze szkliwami i angobami, jestem otwarta na błąd, a nawet lubię go prowokować. Z błędów zawsze wynika coś nieoczekiwanego i pięknego. Kształty, faktury i kolory moich naczyń nawiązują do natury, a czasem nawet do konkretnych pejzaży – może to być wrzosowisko na Bornholmie, niebo nad Jeziorem Nidzkim, łąka za schroniskiem w Gorcach.
Karolina Eisentraut
Masażystka, certyfikowany nauczyciel Hatha-Vinyasa Yogi (RYS 200h Yoga Alliance; The Peaceful Warriors), instruktor Fitnessu – Ćwiczeń Psychofizycznych oraz niedoszła tancerka – co przyznaje z uśmiechem, bo zawsze tam, gdzie jedna droga się kończy, nowa się zaczyna.
Sabina Francuz
Przez 10 lat prowadziłam Głodne Kawałki, kulinarny projekt uciekający przed klasyfikacją. Współpracowałam między innymi z FKŻ, tworząc kuchnię festiwalową w krakowskim Chederze, dla którego zapoczątkowałam cykl szabatowych śniadań. Propaguję twórczość i dorobek przedwojennej wileńskiej restauratorki Fani Lewando. Założyłam babski kolektyw Mecyje. Wraz z dziewczynami doprowadziłyśmy do wydania 80 przepisów Fani, opatrzonych fotografiami i historiami z przygotowania potraw. Od 5 lat współpracuję z Muzeum Polin, prowadzę warsztaty i wydarzenia kulinarne. Trzy lata temu z bólem, ale i wielką ulgą rozstałam się z działalnością cateringową. Dziś wyzwania rzuca mi świat cyfrowy, a gotowanie zapewnia zdrowy dystans, relaks i prawdziwą radość. Od dwóch lat zajmuję się architekturą informacji i współpracuję z najfajniejszymi deweloperami na świecie. Prawdziwej pasji jednak nie da się porzucić, piszę też książki kulinarne i bloga, prowadzę warsztaty i kolacje, jeżdżę po Grecji i nie przestaję gotować :)
Iga Kruk-Żurawska
Dzieli swoją zawodową codzienność między prowadzenie zajęć jogi, pisanie i redagowanie. W jodze najważniejsze jest dla niej słuchanie ciała i codzienne wracanie do źródła spokoju, które każdy z nas ma w sobie. Ukończyła trening nauczycielski pod okiem Ani Chomczyk (Yoga Shala Białystok), obecnie jest w trakcie kursu nauczycielskiego u Tary Stiles (strala yoga). Prowadzi zajęcia w Warszawie, pisze o jodze, medytacji i dbaniu o siebie.