Sztuka słuchania – rozmowa z Eddie’em Sternem

„Myślę, że to ważne, by podczas warsztatów pokazywać, jak istotne jest utrzymywanie regularnej praktyki, tak aby była integralną częścią naszej codzienności. Dlatego właśnie lubię prowadzić warsztaty w miastach, z lokalnymi społecznościami – ludzie mogą wtedy praktykować, być może nauczyć się czegoś nowego, zaangażować się w filozoficzne albo naukowe dyskusje, a jednocześnie nie muszą całkiem odcinać się od swojego codziennego życia.” – mówi Eddie Stern.

Kilka słów o pracy z domu

W związku z pandemią wiele firm przestawiło się na pracę w trybie home office. Dla wielu z Was to zupełnie nowa sytuacja, bo w końcu to biuro jest od pracowania, a dom od mieszkania. Z tego, co widzę na Facebooku (mam na myśli wzmożony ruch i ilość aktywności), wynika, że większość osób nie do końca sobie radzi z wdrożeniem pracy zdalnej w życie. I wcale mnie to nie dziwi, bo sama zmagałam się z tym problemem, tyle tylko, że to było prawie dziesięć lat temu ;)

Tylko spokój

Nie jestem pewna, czy na wiadomy temat mam do powiedzenia coś mądrego. Nie jestem mikrobiologiem, lekarzem, politologiem, ekonomistą. Nie jestem guru, nie uważam się za duchowego nauczyciela.

Nie jestem też wolna od lęków i obaw.

O zmianach

W jednym z ostatnich postów, jakie wrzuciłam na Facebooka i Instagram, wspomniałam o tym, że w ostatnim czasie wprowadziłam do swojego funkcjonowania na co dzień dużo małych zmian. Kilkoro z Was poprosiło mnie (nie pierwszy raz zresztą), żebym napisała o tym coś więcej. W końcu udało mi się spełnić tę prośbę :)

Sylwester 2019/2020 w Kawkowie

Nigdy nie lubiłam Sylwestra. Ale jednocześnie wiem, że momenty przejścia są ważne i warto je celebrować. Dlatego bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na zorganizowanie sylwestrowego wyjazdu – i to do miejsca, w którym czuję się jak w swoim drugim domu, do Kawkowa.

Zaangażowanie, wysiłek, czas i cierpliwość – rozmowa z Filipą Ribeiro (Yoga Shala Matosinhos)

„Ale sadhana, która polega na tym, że jesteś w shali dzień po dniu, by dzielić się z uczniami doświadczaniem ashtangi z miłością, niezależnie od tego, co dostajesz w zamian; by trzymać przestrzeń i stać stabilnie i spokojnie, podczas gdy inni przechodzą przez zmiany nastrojów, spadki i wzrosty energii, brak konsekwencji, zmagania z ego, różne zachowania – to właśnie jest taka praktyka duchowa, jaką w tym momencie cenię najbardziej” – mówi Filipa Ribeiro.